Lørdag 3. november 2012 ble fullkontakt karate NC III avholdt i Timehallen i Bryne. Det stilte opp 69 utøvere fra 15 klubber.Til Beste utøvere ble kåret Kaja Kapstad fra Lørenskog Karate Klubb og Alvaras Safikoras fra Bryne Karate Klubb. Maren Jonassen fra Gandsfjord Karate Klubb fikk premie for raskeste seier (43 sekunder).  

RESULTATER  

Yngre Junior Gutter Lettvekt
1 Unnar Hauksson, Lund Karate Klubb
2 Ole Mikal Sør-Reime, Bryne Karate Klubb
 
Yngre Junior Gutter Tungvekt
1 Ole F. Hermansen, Bryne Karate Klubb
2 Kristian Rugland, Bryne Karate Klubb
3 Anders Thengs, Lyngdal Karate Klubb
3 Darko Medakovic, Lund Karate Klubb
  
Yngre Junior Jenter Tungvekt
1 Heriette Arntsen, Sonkei Karateklubb
2 Synniva Braut Barane, Bryne Karate Klubb
3 Andela Ratkovic, Lyngdal KarateKklubb
 
Junior Gutter Lettvekt
1 Hans Kristian Havreberg, Haugesund Karateklubb
2 Stian Mossige, Bryne Karate Klubb
3 Realf Ottesen, Lyngdal Karateklubb
3 Alexander Øvrebø-Nilsen, Bryne Karateklubb  
 
Junior Gutter Mellomvekt
1 Damir Medakovic, Lund Karate Klubb
2 Jone Eide, Lyngdal Karateklubb
3 Morten Solli, Lund Karate Klubb
3 Christian Ronæs, Haugesund Karate Klubb

Junior Jenter Lettvekt
1 Lone Waage, Bergen Karateklubb
2 Maren Jonassen, Gandsfjord Karateklubb
3 Christell Ingebretsen, Lyngdal Karateklubb
3 Eldbjørg Sør-Reime, Bryne Karate Klubb
 
Junior Jenter Mellomvekt
1 Linn Hilde Solem, Kristiansund Karateklubb
2 Helene Lode Thorsen, Bryne Karateklubb
3 Theres Netland Østebrød, Egersund Karateklubb  
 
Herrer Lettvekt
1 Geir Kristian Hope Kyllingstad, Bryne Karate Klubb
2 Abdul Hosein Ahmadi, Tromsø Karateklubb
3 Sten Jarle Pettersen, Lyngdal Karateklubb
3 Martin M. Aarsland, Egersund Karateklubb  
 
Herrer Mellomvekt
1 Mads Henden, Kristiansund Karateklubb
2 Pål Anders Berg, Lørenskog Karateklubb
3 Sindre Jonassen, Sandnes Karate Klubb
3 Kristoffer Bjørnvold Strande, Kristiansund Karate Klubb
 
Herrer Lett-Tungvekt
1 Marcin Ciesielski, Lørenskog Karateklubb
2 Steinar Nordnæs, Lørenskog Karateklubb
3 Svein Erik Aasmul, Lyngdal Karate Klubb  
 
Damer Tungvekt
1 Siri Jonassen, Gandsfjord Karateklubb
2 Camilla Styve Gullaksen, Fyllingen Karateklubb
3 Susanne Gardøl, Lyngdal Karateklubb
3 Sonja N. Trana, Vågsbygd Karateklubb  
 
Fullkontakt Herrer Mellomvekt
1 Rasmus Orstad, Bryne Karateklubb
2 Bjørn Erik Orstad, Bryne Karateklubb  

Fullkontakt Herrer Lett-Tungvekt
1 Alvaras Safikoras, Bryne Karateklubb
2 Ievgen Minchyk, Haugesund Karate Klubb
3 Rune Løland, Ålgård Karate Klubb
3 Ole Garborg Østrem, Bryne Karate Klubb  
 
Fullkontakt Herrer Tungvekt
1 Eivind Nærland, Gandsfjord Karateklubb
2 Leif Erling Svendsen, Tromsø Karate Klubb
3 Kåre Løland, Ålgård Karateklubb  
 
Fullkontakt Damer Lettvekt
1 June Arnøy, Bryne Karateklubb
2 Beathe Hegerland, Haugesund Kyokushinkai Karateklubb  
 
Fullkontakt Damer Tungvekt
1 Kaja Kapstad, Lørenskog Karateklubb
2 Astrid Caroline Braut, Bryne Karateklubb